Reklam och annonslänk för Cellbes
Idag är det varmt som sjutton, för att vara i år:) och jag önskade att jag hade haft en kjol på mig när jag satt och kollade på Jamies fotbollsmatch i gassande sol. Det hade jag inte, utan svarta jeans så jag var helt rödflammig av värme på låren sen:D
Det kom mig att tänka på det här med lårskav. Jag har det sällan, tror kanske inte det beror på att jag har slanka lår;) utan mer på att jag inte går som på lina utan mer bredbent. Ibland är det dock supernajs att ha något lite längre under kjolen eller för all del shortsen.
Det kan ha olika anledningar, om plagget är lite för vågat i längd kan det vara skönt att veta att man inte bjuder på en rumpchock, kanske i stället för underkjol eller bara för att det är väldigt skönt när det är varmt och svettigt. Och för att undvika lårskav.
Cellbes har några fina varianter som inte kostar skjortan
Light shaping trosa finns i svart också och den här är min favorit. Gillar när det inte är fula sömmar som syns genom kläderna.
Jag har inte den här längden, men funderar på den.
Trosa med lite längre ben och spetskant Jag tycker inte att Cellbes spets på underkläder någonsin är taggiga eller stickiga, så de här borde inte vara något problem.
Trosa med bredare spets De här får mig att tänka på dåtiden, minns inte men det var säkert i början av nittiotalet som det var modernt, då med en lång skjorta eller oversized tisha över… 😀
Boxershorts med lite shape De här är ju lite kortare men kan nog funka. Najs med aningens håll-in funktion också.
De här har nån teknologi som ska göra dem extra svala och hålla en torr, och det är ju najs. Finns i svart också. De flesta finns i både en ljus och en märk variant.
Sen har vi ju alltid cykelbyxor, om man vill ha det. Det har jag alltid haft minst ett par av i garderoben, för det är ändå ett smart plagg. Fult, det tänker jag inte sticka dnr stol med, men det är praktiskt. Jag tror att jag har de här, de är i alla fall väldigt lika. Tjejerna har också dessa, nån hade dem under matchställ, en annan under korta kjolar.
Idag är sista dagen det är upp till 30% på underkläder så det är hög time att beställa hem era! Det finns en massa BH:ar och ”vanliga” trosor också, alltså med andra längder på benen.
Här hittar ni Cellbes
Rekommenderar er att kolla in nyheterna också och glöm aldrig outleten!
Kommentarer